Без мови – не створити нам держави,

Доріг тернистих – не перебрести!

Хай вороги жорстокі і лукаві –

Стіною стань і мову захисти!

Річ не про те, що мова солов'їна,

Бо мова – глибше, ніж пташиний спів.

В її скарбниці – доля України,

Космічна нерозгаданість віків.

Микола Лотоцький

Викладачі кафедри лінгвістики вітають професорсько-викладацький склад, співробітників і студентів ДонНАБА зі святом – Днем української писемності та мови. Це свято було встановлено Указом Президента України в 1997 році і відзначається щорічно 9 листопада на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Нестор Літописець був монахом Києво-Печерського монастиря (бл. 1114 р.), першим давньоруським письменником і літописцем, послідовником творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Автор житій князів Бориса і Гліба, Феодосія Печерського; традиційно вважається одним із авторів «Повісті временних літ».

Історія не зберегла для нас свідчень про рік та місце народження майбутнього літописця, його батьків, час смерті. Відомо, що він з’явився у Києво-Печерському монастирі вже після смерті Феодосія Печерського (1074 р.), ігумен Стефан постриг Нестора в ченці і поставив його дияконом. Саме Нестор увів історію Русі в річище всесвітньої історії.

Щороку саме в День української писемності та мови проводиться Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.

Радіодиктант транслюватиметься 9 листопада в ефірі Першого каналу Українського радіо, Першого національного телеканалу України з 12 години 30 хвилин. Кожен охочий може долучитися до акції та написати диктант. Далі – за бажанням – можна відправити роботу на Українське радіо чи Перший національний телеканал України для перевірки. До розгляду приймаються лише рукописи.

До уваги всіх шанувальників українського слова!

Кожен охочий може долучитися до написання диктанту в нашій академії, який буде читати доцент кафедри лінгвістики Лисак Л. К. на першій парі в аудиторії 1104 з восьмої години десяти хвилин.

Зі святом Вас, шанувальники рідного слова!