РекторШановні друзі!

Радий вітати вас на офіційному веб-сайті Донбаської національної академії будівництва і архітектури (ДонНАБА).

Наша Академія є провідним вищим навчальним закладом будівельного профілю у Східній Україні. Починаючи з моменту свого заснування у 1972 році як Макіївського інженерно-будівельного інституту, в стінах Академії було підготовлено більше 25 тисяч висококваліфікованих інженерів-будівельників різного профілю.

За весь час свого існування Академія безперервно розвивалась, зростав її науковий, освітній та виробничий потенціал. ДонНАБА одержала визнання не тільки в Україні, а й далеко за її межами. Активно тривав процес інтеграції Академії до європейського освітнього простору. Так продовжувалось до літа 2014 року, коли на долю ДонНАБА випали важкі випробування. На землю Донбасу вторглися російсько-фашистські війська, які захопили приміщення Академії у м. Макіївці. Викладачі та студенти ДонНАБА, які вирішили залишитись в системі освіти України, змушені були переїхати на територію, підконтрольну українській владі до м. Краматорська. 1 грудня 2014 року, коли Міністерство освіти і науки України видало наказ про переїзд, стало другим днем народження ДонНАБА.

Незважаючи на низку проблем, професорсько-викладацький склад ДонНАБА продовжив свою освітню та наукову діяльність на новому місці. Завдяки відданій та невтомній роботі, високим морально-вольовим якостям викладачів та допоміжного персоналу, за дуже короткий час вдалося зробити, здавалось б, неможливе – зберегти Академію в українському правовому полі та налагодити нормальний навчальний процес у м. Краматорську.

Минуло трохи більше року з моменту переїзду, а в ДонНАБА з’явився власний навчальний корпус у м. Краматорську та гуртожиток у м. Дружківці. А вже в грудні 2015 р. керівництво ДонНАБА за участі Міністерства освіти і науки України підписало угоду з Чеським агентством розвитку про реконструкцію навчального корпусу. Академія розвивається, обростає інфраструктурою, відновлює той високий рівень освіти та науки, який завжди був їй притаманний. Отже, життя продовжується. Я дивлюся на тих людей, які завзято працюють на благо Академії і вдень, і вночі, і переконуюсь – на нас чекає велике майбутнє. Ми гідно продовжимо традиції ДонНАБА.

Шановні абітурієнти, молоді хлопці та дівчата, які відчувають своє покликання у відновленні Донбасу, створенні нових шедеврів архітектурної та будівельної думки, Донбаська національна академія будівництва і архітектури буде рада вітати вас у своїх стінах. Ваші праця та старанність в навчанні, помножені на досвід та кваліфікацію наших викладачів, допоможуть вам стати успішним інженером, високоосвіченим як в технічній, так і гуманітарній сферах.

Шановні спонсори та друзі! Ми дуже вдячні за вашу підтримку, яку ви надаєте Академії у найдраматичніший час її існування.

Шановні керівники підприємств, представники органів державної влади, громадських організацій, бізнесу, закладів освіти, науки та культури, ми завжди відкриті до взаємовигідного співробітництва, та готові запропонувати свої рішення інженерних, соціально-економічних завдань будь-якої складності.

Давайте разом відроджувати наш Донбас та Україну, дбати про добробут та комфортне життя наших людей!

Ректор ДонНАБА, д.т.н., проф.
Кравець Василь Анатолійович